Мабуть, такої кількості лицарів різних національностей одночасно у лісах Житомирщини не було ще із часів Середньовіччя. Адже 29 квітня під Житомиром (неподалік с. Левків) розпочався Міжнародний фестиваль, присвячений 66-й річниці від Дня Перемоги у Великій вітчизняній війні. Цьогоріч у ньому взяли участь понад 600 представників різних міст України, а також Росії, Польщі, Білорусії та Молдови.
Житомирський міський голова Володимир Дебой під час урочистого відкриття фестивалю зазначив: "Дуже приємно, що саме на Житомирській землі уже ввосьме збираються таким масштабом люди, які люблять свою історію, які дотримуються законів честі і доблесті, які шанують минуле, поважають сьогодення й майбутнє та дружать між собою".
Володимир Дебой висловив сподівання, що це дійство стане доброю традицією для Житомирщини і додав, що міська влада й надалі підтримуватиме подібні фестивалі, а також ковальське мистецтво. У подальших планах – створення парку відпочинку із кованими фігурами та проведення конкурсу проектів реконструкції Замкової гори для того, щоб відкрито та публічно визначити найкращу пропозицію.
Мер Житомира подякував членам історичного клубу "Золота шпора", Спілці ковалів та учасникам, представникам 60 клубів, які приїхали з усіх регіонів України та сусідніх держав: "Це прекрасна традиція, що також приурочена Дню перемоги. Тому для нас є за честь приймати подібні фестивалі. Адже такі заходи – це відродження історії, свідомості і моралі".
Зазначимо, що учасники цьогорічного турніру запросили Володимира Дебоя взяти участь і в наступному фестивалі. Адже міський голова вже має у своєму арсеналі ковані середньовічні шолом та меч.
Головний організатор фестивалю Олександр Назарчук повідомив: "Основний напрям нашої діяльності – це відновлення пам'яті про минуле, історичні бої, реконструкція забутих предметів давнини, практичне вивчення історії. Це мультикультурний широкопрофільний фестиваль, який не поділений часовими та культурними межами. Таких масштабних історично-культурних заходів в інших регіонах України майже не проводиться".
Основне дійство фестивалю – військово-історична
гра "Битва за середзем’я", що являє собою і лицарські поєдинки, і
масові турніри, і стрільбу із лука.
Нагадаємо, що впродовж 3 днів (30 квітня, 1 та 2
травня) неподалік с. Левків триватиме Міжнародний мультикультурний фестиваль,
під час якого Ви зможете побачити не лише поєдинки лицарів у обладунках, а й
фантастичних та історичних героїв різних сторіч, національностей та культур, ознайомитися із
їх звичаями та побутом і, хто зна, може, й самим взяти участь у наступному
фестивалі. Адже для цього, як повідомили організатори, потрібні лише бажання та
історичний костюм, який можна зробити власноруч.
А так проходить битва за середзем"я
Але насправді різні племена та герої живуть у дружбі
А це їх табір
Управління по зв’язках з громадськістю