Ініціаторами цього заходу виступили Міністерство культури України, Центр розвитку «Демократія через культуру». Його метою є запровадження успішного досвіду програми ради Європи і ЄС «Інтеркультурні міста» в Україні. Проект передбачає обмін досвідом між містами з неоднорідним національним складом населення. Ці міста готові використати в політиці місцевого розвитку сучасні принципи між культурного діалогу та розвинути культурне партнерство з відповідними містами Європи.
Одним із ключових моментів цього заходу стало підписання Меморандуму – базового документу української платформи інтеркультурних міст. До Меморандуму серед інших долучилися міста Мелітополь, Житомир, Вінниця, Хмельницький, Луцьк.
За словами заступника міського голови О. Бочковського, Житомир, в якому проживає близько 100 національностей відкритий до спілкування з іншими містами та використання позитивного досвіду. Зокрема, корисними були озвучені на семінарі практики представника Італії Адиля ель Маруахі з м. Реджо Еміліо, в якому проживає значна кількість українців. Суть проекту полягає в організації більш комфортного співжиття народів різних національностей та культур.
Загалом українські міста не мають серйозних міжнаціональних конфліктів та проблем. У виступах директора Центрально-Азійської мережі культури та мистецтв Алмакан Найзабекової з Бешкеку та начальника культурних програм міністерства культури Вірменії Вікторії Сукіасян з Єревану прозвучало прагнення використати передовий успішний досвід українських і європейських міст з метою вирішення суттєвих проблем у цій галузі.
Як зазначив О.М. Бочковський, Житомир має намір використовувати потенціал культурного і творчого розмаїття місцевих громад.
Управління по зв’язках з громадськістю