Висновки по діяльності лікувальних установ та стану медичної галузі у місті зробив начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Микола Суслик. За його словами, якісні показники результатів медичної діяльності в цілому кращі, ніж у порівнянні з минулим роком. Однак, не зважаючи на позитивні зрушення, величезна кількість проблем залишається. Зокрема, збільшуються показники захворюваності на туберкульоз, онкозахворювань, натомість знижується народжуваність та відсоток проходження населенням міста вакцинації. Основними причинами смертності у Житомирі залишаються захворювання серцево-судинної системи та кровообігу.
Позитивним є те, що за цей зимовий сезон не зареєстровано жодного летального випадку від грипу, хоча рівень звернень громадян із грипом зріс.
Як повідомив Микола Суслик, у 2010 році найпоширенішими були захворювання органів дихання, травми та отруєння, хвороби шкіри та сечо-статевої системи.
Гостро стоїть і питання по забезпеченості медичними кадрами та рівнем підготовки фахівців цієї галузі.
Наталія Леонченко, секретар міської ради, звернулась до працівників лікувальних закладів міста: «Не записуйте формально відпрацювання практики студентам. Дайте можливість майбутнім медичним працівникам якісно пройти належну практичну підготовку. Адже у їхніх руках буде майбутнє людей».
«Медицина, освіта і спорт – основні напрямки розвитку міста, – зазначив міський голова Володимир Дебой. – Для мене є дуже важливо, щоб медична галузь розвивалася. Тому всі можливі перевиконання коштів бюджету ми спрямовуватимемо на два взаємопов’язані напрямки: освіту і спорт та медицину. Я готовий співпрацювати з усіма благодійниками для покращення стану розвитку Житомира».
За словами Володимира Дебоя, у подальшому проходитимуть візити до медичних установ міста з метою оцінки їх стану, діяльності та можливого розвитку. Міський голова повідомив, що за нинішніми підрахунками, фінансування медичної галузі з міського бюджету у наступному році буде збільшено у кілька разів.
Також Володимир Дебой звернув увагу на якість обслуговування населення медичним персоналом: «Належне відношення, увага та повага до пацієнтів – це те, що не потребує великих затрат. Тут необхідна звичайна людяність».
Управління по зв’язках з громадськістю