3 листопада 2010 року прес-центрі міської ради відбулося засідання міської міжвідомчої комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, демографічного розвитку та гендерної рівності.
На заході були присутні усі структури, які задіяні у роботі по попередженню насильства в сім’ї: управління у справах сім’ї, молоді та спорту, служба у справах дітей, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, органи внутрішніх справ та громадські організації.
Присутні обговорили наступні питання:
• Про правову необізнаність з питань насильства та торгівлі людьми і її наслідки серед найуразливішої категорії населення.
• Про виконання Закону України «Про попередження насильства в сім’ї» за 9 місяців 2010 року.
• Співпраця суб’єктів соціальної роботи з питань попередження та профілактики насильства в сім’ї.
• Про видачу посвідчень батьків та дітей багатодітних сімей м. Житомира.
• Про проведення міського етапу Міжнародної акції “16 днів проти гендерного насильства”.
Начальник управління у справах сім′ї, молоді та спорту міської ради Олена Сарно у своєму виступі наголосила на актуальності питання протидії насильству в сім'ї.
«Насильство щодо жінок і особливо насильство в сім’ї – значна проблема для нашої держави. Її масштаби викликають серйозну стурбованість. Оскільки це найбільш прихована форма насильства, немає достовірної статистики про його реальні прояви», - зазначила О.Сарно.
Згідно з оперативними даними за 2008 рік в м. Житомирі надійшло 1391 звернення з питань вчинення насильства у сім’ї, за 2009р. – 1275 звернень, за І півріччя 2010р. – 861 звернення, за 9 місяців 2010 року – 1133 звернення.
Олена Сарно відзначила, що проблема попередження насильства в сім'ї є надзвичайно складною і об'єднує в собі безліч взаємопов'язаних аспектів - соціальних, юридичних, економічних, медичних, психологічних, політичних.
Тому для подолання такого ганебного явища, як насильство в сім'ї, необхідно застосовувати весь комплекс заходів – правового характеру, підтримку і захист жертв, соціальну допомогу.
Зокрема, на засіданні підняте питання про те, що жертви домашнього насильства не завжди знають, куди можна звернутися за допомогою.
Куди звернутися по допомогу: Управління у справах сім'ї, молоді та спорту м. Житомира, вул. В. Бердичівська 61/18, тел.: 55-10-40, 55-10-40; 43-87-64 Центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Житомир, вул. Маршала Рибалка 25, тел.: 25-59-89, 25-59-89
Житомирський обласний соціальний гуртожиток для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: м. Житомир, вул. Московська 43. Міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді : м. Житомир, вул. Лесі Українки 43-а, тел.: 47-09-44, 47-09-42 Громадські організації: Жіночий інформаційно-консультативний центр: смт Озерне, вул. Авіаційна,28 Житомирський район тел.: 40-07-31, 40-07-31; "гаряча лінія" - 40-07-33. В організації діє Притулок для жінок – жертв насильства в сім'ї. Телефон довіри в Житомирській області – 1550 – анонімні та безкоштовні консультації юриста, психолога, соціальних педагогів;
|