В обласному музично-драматичному театрі ім.І.Кочерги відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня людей похилого віку та Дня ветерана. Зі словами
вдячності і поваги до людей старшого покоління житомирян, які не лише з книг знають що таке голодомор, репресії, жахіття війни та складні роки відбудови міста й країни звернулася міський голова Віра Шелудченко.
Вона запевнила, що міська влада робитиме все, щоб пенсіонери, ветерани війни та праці відчували постійну підтримку і не залишалися наодинці зі своїми проблемами – матеріальними та моральними. «Наш обов’язок - дарувати ветеранам своє тепло й увагу, бути вдячними і головне – наповнювати кожен їхній день повноцінним змістом і любов’ю!», - сказала Віра Тимофіївна.
Ці слова, висловлені на урочистостях, підтверджуються соціальними ініціативами міського голови, які здійснюються у рамках реалізації міської програми «Турбота».
У рамках програми "Турбота" введено нові види соціальних послуг, спрямованих на підтримку окремих категорій громадян: адресна грошова допомога, натуральна допомога продуктами харчування, вживаним одягом та у вигляді побутових послуг (перукарські послуги та послуги ремонту одягу) пенсіонерам, інвалідам всіх категорій та малозабезпеченим громадянам міста.
У цих складних умовах значною підтримкою для населення слугують запроваджені міською владою торговельні соціальні майданчики, на яких реалізовується продукція за цінами виробника. Для учасників програми «Турбота» тут діють додаткові знижки – 10 %.
До програми долучилися супермаркети, банки, приватні кафе, благодійні організації. У супермаркетах пропонують учасникам програми знижки від 2 до 7%. У багатьох магазинах та кафе стоять скриньки для збору благодійних коштів.
У місті постійно вивчається досвід надання соціальних послуг в інших регіонах. Проте надання адресної допомоги та побутових послуг малозабезпеченим громадянам започатковано та реалізовано тільки в місті Житомирі.
Злагоджена робота управління праці та соціального захисту населення міської ради, Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді дозволила розширити можливості запрпонованих міським головою ініціатив. У місті створено базу даних осіб, що потребують соціальних послуг та осіб-одержувачів соціальних послуг, яка постійно поповнюєтться і оновлюється.
Соціальними службами міськвиконкому проводиться прийом громадян за місцем проживання, що суттєво збільшить кількість наданої допомоги.
У місті Житомирі працює 14 клубів за інтересами «50+». Спілкування між собою та з відомими людьми, мистецтво чайної церемонії, мистецтво створення ікебани, психологічні тренінги – це лише деякі аспекти з того розмаїття, що надають клуби своїм відвідувачам. Ідею повноцінного спілкування тих, хто вийшов на пенсію, кому за 50 успішно реалізовує управління соціального захисту Житомирської міської ради.
Управління по зв'язках з громадськістю міської ради