Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 16
візитів сьогодні: 5576
візитів всього: 505213
Прогноз погоди
від 18.11.13 № 99 Про роботу відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради у 2013 році

 

УКРАЇНА

 

БОГУНСЬКА   РАЙОННА   РАДА   м. ЖИТОМИРА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від     18.11.13     №  99

 

Про роботу відділу з питань соціального

захисту     населення,   що   постраждало

внаслідок   Чорнобильської   катастрофи

управління праці та соціального захисту

населення  Богунської  районної  ради  у

2013 році

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради Пилипенко О.М. про роботу відділу, виконавчий комітет районної ради відмічає, що відділом проводиться значна робота, спрямована на соціальний захист потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС відповідно до делегованих повноважень наданих  рішенням Житомирської міської ради від 25.02.03 №160.

Станом на жовтень 2013 року на обліку в управлінні перебувають та отримують різні види  компенсаційних виплат 3120 громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чоробильській АЕС, із них 799 дітей, які народились від постраждалих батьків та 202 суб’єкти підприємницької діяльності, які подають розрахунки на відшкодування компенсаційних виплат більш ніж на 4200 працюючих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Проводяться систематичні перевірки наданих послуг з питань безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування та безоплатного і пільгового зубопротезування. Згідно із розписом обласного бюджету поточного року району  було передбачено кошти у сумі 154 742,00 грн., а саме:

 на відшкодування витрат за медикаментозне забезпечення за пільговими рецептами лікарів – 121 142,00 грн. (за поточний період 2013 року відшкодовано  365 громадянам 719 рецептів на загальну суму 90 818,47 грн.)

 на відшкодування витрат за послуги зубопротезування хворих –             33 600,00 грн. (за поточний період 2013 року відшкодовано 41 громадянину на загальну суму 28 000,00 грн.)

Однак, обсяги бюджетних призначень на відшкодування пільг по медичному обслуговуванню громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не задовільняють як матеріальних, так і медико-соціальних потреб зазначеної категорії населення.

Разом з тим, внаслідок невідповідності деяких нормативно-правових актів щодо компенсаційних виплат особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та щорічної допомоги на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС на розгляді в судах різних інстанцій знаходиться 1568 судових справ.

Зростає кількість звернень учасників ліквідації та постраждалих громадян до Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо невиконання постанов та рішень суду.

Основними вимогами, порушеними заявниками у судових позовах, є стягнення з управління компенсаційних виплат та допомог у розмірах, встановлених чинним законодавством. Відповідно до пункту 3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.11  № 845 рішення про стягнення коштів  державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства. Державна казначейська служба України в поточному році  виплатила постраждалим громадянам району за рішенням судів 478352,78 грн.

З метою зменшення соціальної напруги серед населення району проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота в засобах масової інформації з громадянами, які мають право на отримання відповідних виплат за рішенням судів.

         На виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», інших нормативно-правових актів з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи виконавчий комітет районної ради

ВИРІШИВ :

 

         1. Інформацію про роботу відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради у 2013 році взяти до відома.

 

         2. Начальнику управління праці та соціального захисту населення Якиміву М.І., заступнику начальника управління-начальнику відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Малаховій С.О., начальнику відділу з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Пилипенко О.М.:

 

2.1    Забезпечити виконання делегованих управлінню повноважень щодо соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

2.2    Підтримувати в актуальному стані електронну базу даних громадян,  постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

2.3    Продовжувати співпрацю з керівниками підприємств, установ та організацій з питань своєчасного призначення, правильності нарахування, своєчасної виплати компенсацій та допомог населенню, постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

2.4    Проводити додаткові обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких малозабезпечених інвалідів та сімей, що складаються з двох і більше інвалідів, інвалідність яких пов’язана з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС з метою своєчасного виявлення та надання потребуючим державної соціальної допомоги, соціальних послуг.

 

         2.5    Проводити перевірки поданих розрахунків підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, розташованих на території району, з метою відшкодування коштів працюючим.

 

         2.6  Продовжити  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед керівників  підприємств щодо додержання строків здачі періодичної звітності та надання практичних рекомендацій з ведення обліку нарахування та виплати компенсаційних виплат працюючим постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

         2.7 Здійснювати перевірки наданих послуг щодо  безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування та безоплатного і пільгового зубопротезування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

2.8 Забезпечити координацію діяльності з керівниками державних виконавчих органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та об’єднань громадян, які піклуються проблемами соціального захисту постраждалого населення.

        

          3.   Рішення райвиконкому від 18.12.12 № 113 «Про роботу відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради по виконанню вимог Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» зняти з контролю, як таке, що виконано в повному обсязі.

 

4.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу Гришка М.М.

 

 

 

Голова ради                                             Л.П. Янушевич

 

 

 

 

 

 

Довідка

про роботу відділу з питань соціального захисту населення,

що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

 

 

З метою забезпечення виконання державних програм  соціального захисту населення, постраждалого внаслідок  Чорнобильської катастрофи в управлінні створено відділ  із 5 працівників: начальник відділу, заступник начальника відділу, 2 головних та  провідний спеціаліст.

Станом на 15 жовтня поточного року в районі проживає понад 4350 громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Створено та підтримується в актуальному стані електронна база даних зазначеної категорії громадян, яка налічує 3120 пенсіонерів, працюючих та непрацюючих громадян,  із них: 589 постраждалих 1 категорії, 1524 постраждалих  2 категорії, 208 вдів померлих ліквідаторів та потерпілих, смерть яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, 799 дітей, народжених від потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи батьків.

На обліку перебуває 202 суб’єкта підприємницької діяльності, які подають розрахунки на відшкодування компенсаційних виплат більш ніж на 4200 працюючих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, постанови  Кабінету Міністрів України від 20.09.05 № 936 (із змінами та доповненнями) „Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виплата компенсацій та допомог проводиться за місцем реєстрації громадян.

Відділ здійснює відшкодування компенсаційних виплат та допомог за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розрізі 7 бюджетних напрямків, а саме:

- відшкодування частини вартості продуктів харчування постраждалим     1 та 2 категорії (за  поточний період відшкодовано  4 231 665,27 грн.);

- доплата за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, оплата додаткових стипендій та відпусток (відшкодовано 3 240 451,33 грн.);

         - компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безкоштовне  харчування дітей, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС (відшкодовано 615 797,95 грн.);

- компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення (за поточний період 2013 року відшкодовано 293 495,72 грн.)

         За звітний період 2013 року проведено відшкодування на загальну суму    8 381 410,27 грн.

Відділом проводиться відповідна робота щодо відшкодування витрат на безоплатне харчування відповідних категорій дітей (дітей-інвалідів), потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС в навчальних закладах. Протягом 2013 року відшкодовано кошти в сумі  6912,40 грн.  4 навчальним закладам на  безоплатне харчування 4 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.

 Здійснюється щоденний прийом бухгалтерів підприємств, установ та організацій всіх форм власності та проведення звітних документів (перевірка розрахунків). Крім того, в переліку підприємств присутні навчальні заклади, де навчаються діти постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС і отримують підвищену  стипендію (за поточний період 2013 року відшкодовано 45 553,72 грн.). Відділ, за умови взяття зобов’язання перед підприємством, протягом 3 робочих днів з дати його виникнення подає до відповідного органу Державного казначейства                   м. Житомира реєстр  зобов’язань на паперових та електронних носіях.     

Проводиться робота по встановленню та поновленню статусу постраждалих громадян. За звітний період 2013 року  проведено 26 засідань комісії по організації оформлення документів та вирішенню спірних питань, пов’язаних з видачею посвідчень постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розглянуто 174  заяви учасників ліквідації та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи та через головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації оформлено та видано постраждалим громадянам району 196 документів, які підтверджують їх статус.

Відповідно до розпорядження голови Житомирської ОДА від 07.02.11     №47 «Про використання коштів обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» проводяться систематичні перевірки наданих послуг щодо  безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування та безоплатного і пільгового зубопротезування громадян. Згідно із розписом обласного бюджету поточного року району  було передбачено кошти у сумі 154 742,00 грн., а саме:

- на відшкодування витрат за медикаментозне забезпечення за пільговими рецептами лікарів - 121 142,00 грн. (за поточний період 2013 року відшкодовано  365 громадянам 719 рецептів на загальну суму 90 818,47 грн.)

- на відшкодування витрат за послуги зубопротезування хворих -             33 600,00 грн. (відшкодовано 41 громадянину на загальну суму 28 000,00 грн.)

Обсяги бюджетних призначень на пільги по медичному обслуговуванню громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не задовільняють як матеріальних, так і медико-соціальних потреб зазначеної категорії населення.

Путівки на санаторно-курортне лікування постраждалим від аварії на ЧАЕС виділяються Центром по організації координації  та фінансуванню потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи населення області. Протягом 2013 року путівками забезпечено 615 постраждалих громадян району.

Упродовж звітного періоду проведено обстеження житлово-побутових умов проживання 54 малозабезпечених сімей, де проживають постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи. До міськвиконкому направлено списки для надання матеріальної допомоги дітям-сиротам, дітям-інвалідам, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС, вдовам загиблих та померлих учасників ліквідації, інвалідам 1 групи та малозабезпеченим громадянам 1 і 2 категорії. На постійному контролі знаходяться  48 інвалідів 1 групи, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

 Налагоджена тісна співпраця з громадськими організаціями „Союз Чорнобиль України”, благодійним фондом „Чорнобиль-86”, відділенням Українського національного Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, благодійним фондом „Ліквідатор” інвалідів Чорнобиля по м. Житомиру і Житомирській області та громадським об’єднання «Фонд допомоги ліквідаторам зведеного мобільного загону спецзахисту цивільної оборони         м. Житомира та області».

До відділу постійно звертаються постраждалі громадяни з різних питань соціального захисту, а саме: компенсації вартості продуктів харчування, компенсації невикористаної путівки, компенсації на оздоровлення, визначення статусу постраждалих, видачі дублікатів документів, довідок тощо. Всі порушені у зверненнях громадян питання розглянуті, надано обґрунтовані відповіді та роз’яснення.

Разом з тим, внаслідок невідповідності постанов Кабінету Міністрів України від 26.07.96 № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 12.07.05 № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» і Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на розгляді в судах різних інстанцій знаходиться  1568 судових справи на загальну суму 28 793 156,00 грн. 

Основним вимогами, порушеними заявниками у судових позовах, є стягнення з управління компенсаційних виплат та допомог у розмірах, встановлених чинним законодавством. Відповідно до п. 3 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.11  №845 рішення про стягнення коштів  державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів. Державна казначейська служба України в поточному році  виплатила постраждалим громадянам району за рішенням судів 478352,78 грн.

Мають місце звернення вищезазначеної категорії громадян до Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини щодо невиконання постанов та рішень суду. 

З метою зменшення соціальної напруги серед населення району та забезпечення своєчасного проведення компенсаційних виплат, передбачених чинним законодавством, одночасно з претензійно-позовною роботою проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота з громадянами, які мають право на отримання відповідних виплат за рішенням судів.

 

 

 

 

Начальник відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи

 

 

 

                                  О.М. Пилипенко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare