Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 2
переглядів: 21
візитів сьогодні: 5579
візитів всього: 505242
Прогноз погоди
21.12.11 № 126 - Про роботу відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради по виконанню вимог Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

УКРАЇНА

 

БОГУНСЬКА   РАЙОННА   РАДА   м. ЖИТОМИРА

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

від     21.12.11     № 126

 

Про роботу відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради по виконанню вимог Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

 

 

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради Пилипенко О.М. виконавчий комітет районної ради відмічає, що на виконання Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” відділом проводиться відповідна робота, спрямована на соціальний захист потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Відшкодування компенсаційних виплат постраждалим проводиться по 7 бюджетних програмах за рахунок коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення.

На обліку в управлінні перебувають та отримують різні види  компенсаційних виплат 3049 громадян, що постраждали від аварії на ЧАЕС, із них 710 дітей, які народилися від постраждалих батьків та 198 суб’єктів підприємницької діяльності, які подають розрахунки на відшкодування компенсаційних виплат більш ніж на 4000 працюючих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 07.02.11 № 47 «Про використання коштів обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» відділом проводяться систематичні перевірки наданих послуг щодо  безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування та безоплатного і пільгового зубопротезування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Однак обсяги бюджетних призначень на пільги по медичному обслуговуванню громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не задовільняють соціально-медичних потреб зазначеної категорії населення.

Проводиться робота по встановленню та поновленню статусу постраждалих громадян, обстеженню житлово-побутових умов малозабезпечених громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відшкодуванню безоплатного харчування в навчальних закладах дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Разом з тим, внаслідок невідповідності постанов Кабінету Міністрів України від 26.07.96 № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та від 12.07.05 № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» і Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  на розгляді в судах різних інстанцій знаходиться 2615 судових справи. 

Основним вимогами, порушеними заявниками у судових позовах, є стягнення з управління компенсаційних виплат та допомог у розмірах, встановлених чинним законодавством. Загальна сума нарахованих примусових стягнень коштів з управління за рішенням судів становить 12896625,32 грн.

З метою зменшення соціальної напруги серед населення району, одночасно з апеляційним та касаційним оскарженням судових рішень у порядку, встановленому Цивільним процесуальним кодексом, проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота з громадянами, які мають право на отримання відповідних виплат за рішенням судів.

         На виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які  постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», інших нормативно-правових актів з метою соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи виконавчий комітет районної ради

ВИРІШИВ :

 

         1.       Інформацію про роботу відділу з питань соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення районної ради по виконанню вимог Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  взяти до відома.

 

         2.       Начальнику управління праці та соціального захисту населення Якиміву М.І., заступнику начальника управління Лутай В.В., начальнику відділу з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Пилипенко О.М.:

 

2.1     Забезпечити виконання делегованих повноважень у сфері соціального захисту населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи.

2.2     Поновлювати електронну базу даних громадян,  постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

2.3     При надходженні коштів забезпечувати своєчасне виконання  бюджетних програм   у сфері соціального захисту населення, що постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС.

 

2.4     Проводити проведення додаткових обстежень матеріально-побутових умов проживання одиноких малозабезпечених інвалідів та сімей, що складаються з двох і більше інвалідів, інвалідність яких пов’язана з ліквідацією аварії на ЧАЕС, з метою сприяння у наданні потребуючим державної соціальної допомоги, соціальних послуг тощо.

 

         2.5     Щомісячно проводити перевірки поданих розрахунків підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування, розташованих на території району, з метою відшкодування коштів працюючим постраждалим.

 

         2.6.  Продовжити  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед керівників підприємств, установ та організацій щодо додержання строків здачі періодичної звітності та надання практичних рекомендацій з ведення обліку нарахування та виплати компенсаційних виплат працюючим постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

         2.7. Здійснювати перевірки наданих послуг щодо  безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування та безоплатного і пільгового зубопротезування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

2.8. Забезпечити координацію діяльності з керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та об’єднань громадян, які піклуються проблемами соціального захисту постраждалого населення.

        

          3.   Направити звернення до профільного комітету Верховної Ради  України про визнання державним боргом коштів, які стягнено відповідно до рішень суду та недоотримано громадянами, постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

     

4.  Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови ради з питань діяльності виконавчого органу Кравецького Р.В.

 

 

 

Голова ради                                              Л.П. Янушевич



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare