Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 41
візитів сьогодні: 5535
візитів всього: 463879
Прогноз погоди
Історична довідка


Житомирський міський Будинок культури було відкрито відповідно до рішення Виконавчого комітету Житомирської обласної ради депутатів трудящих від 5 вересня 1966 року за № 476 в приміщенні колишнього обласного музично-драматичного театру за адресою: м. Житомир, вул. Пушкінська 26.
Міський Будинок культури було створено з метою організації дозвілля різних груп населення, розвитку культури та самодіяльного мистецтва міста.
В своїй діяльності Будинок культури застосував основні положення переводу культурно-освітніх заходів на нові умови господарювання та положення про державний центр дозвілля. Діяльність міського центру культури фінансувалась з міського бюджету.
У 80-х роках минулого століття Міський будинок культури знаходився у приміщенні теперішнього обласного театру ляльок (вул. Михайлівська) та частково у гарнізонному Будинку офіцерів (вул. Пушкінська).
Кінець 80-х – початок 90-х рр.. – в приміщенні кінотеатру «Урожай» (майдан Мистецькі ворота 6).
З 8.04.1993 року по 20.04.2007 року Будинок культури знаходився за адресою: м. Житомир, вул. Першого Травня, буд. 12/5.
Для реалізації статутних завдань Будинок культури створював: театрально-видовищні, танцювально-розважальні, інформаційно-виставочні, фізкультурно-оздоровчі зали, зали ігрових автоматів, спортивних тренажерів та інше.
Будинок культури організовував проведення свят, карнавалів, виставок-продаж товарів живопису, скульптур, декоративно-прикладного мистецтва, інших заходів. Здійснював культурний обмін, організовував закордонні гастрольні поїздки та інші види дозвіллєвої діяльності.
Міська рада народних депутатів здійснювала свої права по управлінню міським Будинком культури через виконавчий комітет і його відділ культури.
Відповідно до рішення Житомирської міської ради від 29.09.2004 року за № 409 „Про зміну найменування та затвердження статутів комунальних підприємств та закладів культури” та відповідно до пункту 30 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” була змінена назва Житомирського міського Будинку культури на комунальний заклад (далі КЗ) „Будинок культури” Житомирської міської ради.
Будинок культури став закладом культури з комунальною формою власності. Його засновником була Житомирська міська рада. Будинок культури мав статус комунального неприбуткового закладу, безпосередньо підпорядкованого відділу культури міської ради.
Головним завданням Будинку культури було створення разом з загальноосвітніми школами та іншими установами максимально сприятливих умов для всебічного розвитку особи та розкриття її здібностей, задоволення духовних та естетичних потреб громадян, розвиток народної творчості.
Рішенням Житомирської міської ради від 13.02.2007 року № 177 та на підставі статті 143 Конституції України, п.30 ст.26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 12, 21, 22 Основ законодавства України про культуру була припинена діяльність КЗ „Будинок культури” та ліквідовано цей заклад.
Протягом діяльності Будинку культури напрацьовані документи та складено опис справ з особового складу за 1966 – 2007 роки (термін зберігання яких 75 років). Всього справ з особового складу 61 (шістдесят одна).
У квітні 2007 року на базі КЗ «Будинок культури» рішенням Житомирської міської ради від 13.02.2007 №177 було створено КЗ «Палац культури». Його штат по відношенні до попереднього закладу значно розширився і тепер налічував більше ста осіб. Створено методичний відділ, який розпочав роботу у нових дозвіллєвих сферах. Збільшилась кількість клубних формувань, різних за жанрами, формами та віковими категоріями учасників. Значно поліпшився внутрішній і зовнішній стан будівлі, після чого приміщення Палацу культури стало центром проведення різноманітних заходів державними, громадськими та благодійними організаціями м. Житомира.
Міський Палац культури - заклад клубного типу, який спрямовує свою діяльність на задоволення дозвіллєвих потреб населення, підвищення культурного рівня громадян міста, розвиток та збереження національної культури, популяризацію провідних жанрів мистецтва, втілення на практиці форм соціально-культурної діяльності.

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове