Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 97
візитів сьогодні: 9
візитів всього: 108007
Прогноз погоди
Хореографічний ансамбль "Сонечко" Житомирської міської школи хореографічного мистецтва

Житомирська міська школа хореографічного мистецтва «Сонечко»

- комунальний профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямком діяльності якого є художньо-естетичний, що передбачає залучення учнів, вихованців до активної діяльності з вивчення вітчизняної і світової культури та мистецтва, оволодіння практичними уміннями та навичками у мистецтві хореографії, організації змістовного дозвілля.

Основним структурним підрозділом школи є народний хореографічний ансамбль «Сонечко», який формується із найбільш здібних учнів школи.

Адреса ШХМ «Сонечко»: 10014, Україна, м. Житомир, вул.Михайлівська, 3,

тел. 0412 47- 41-77, факс. 0412 47-39-49.

Директор школи - Народний артист України, лауреат премії І.Огієнка, почесний громадянин міста Житомира Михайло Семенович Гузун.

Художній керівник народного хореографічного ансамблю «Сонечко» - Народна артистка України, лауреат премії І.Огієнка, почесна громадянка міста Житомира Тетяна Іванівна Гузун.

Школа заснована в 1993р., як логічне продовження розвитку форми дитячого хореографічного ансамблю «Сонечко», який був створений в вересні 1973р. Тетяною та Михайлом Гузун в структурі художнього відділу міського Палацу піонерів та школярів.

Учням пропонуються до вивчення спеціальні  хореографічні дисципліни: класичний, народно-сценічний, історико-побутовий, сучасний танець, спеціальна увага приділяється класу професійної майстерності, акробатики, викладаються основи музичної грамоти. У школі діють різноманітні гуртки: народної пісні, українського народного костюму, вишивки, східних єдиноборств (як однієї з форм вдосконалення мистецтва володіння тілом), функціонує секція верхової їзди на база кінно-спортивної бази школи. Народознавчий підхід у вихованні забезпечує всебічне та глибоке засвоєння учасниками ансамблю всього культурно-історичного досвіду рідного краю, виховує дітей палкими патріотами. Педагоги школи виховуючи національну свідомість учнів, навчають їх шанувати культуру українського народу, цінувати красу народного мистецтва, зберігати та передавати як цінний спадок наступним поколінням.

Народний хореографічний ансамбль «Сонечко»

-                      лауреат Обласної комсомольської премії ім. М.Шпака (1981р.);

-                      лауреат республіканської комсомольської премії ім. М.Островського (1984р.);

-                      має звання «Зразкового художнього колективу» (1986р.);

-                      має звання «Народного художнього колективу» (1995р.);

-                      володар Гран-прі І Всеукраїнського фестивалю конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського (2003);

-                      володар Гран – Прі V Міжнародного Фольклорного фестивалю “ Doina Covurluiului” м.Галаць, Румунія (2010).

Концертна програма колективу налічує більш ніж 50 танцювальних номерів. Це хореографічні сюїти, композиції, танцювальні мініатюри, танці народів світу. Основну частину репертуару складають танці рідного Поліського краю та братніх слов’янських народів.

Творча діяльність ансамблю сприяє відродженню, розвитку та збереженню народної хореографії в нашій державі та популяризації українського танцювального мистецтва за межами України.

На сьогодні хореографічний колектив «Сонечко» сповнений творчих планів.

Учні школи учасники ансамблю «Сонечко» постійно беруть участь в численних культурних, мистецьких та просвітницьких заходах міста, країни та за межами України. Останніми роками колектив запрошувався з виступами до Франції, Італії, Болгарії, Румунії, Молдови, Польщі, Литви.Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове