Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 304
візитів сьогодні: 5531
візитів всього: 477364
Прогноз погоди
Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

 

Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 20.05.09 №529, передбачено, що розмір тарифів (нормативних витрат, пов’язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається згідно з визначеним Переліком послуг по кожному окремо, залежно від кількісних показників фактичного надання послуг.       При цьому, з урахуванням в обов’язковому порядку належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій.

До Типового переліку належать послуги з виконання комплексу робіт, спрямованих на створення необхідних умов для проживання людей і забезпечення збереження житлових будівель та технічного обладнання.

Калькуляційною одиницею для розрахунку тарифів на зазначені послуги та їх складові визначено 1 кв.м загальної площі квартир будинку та нежитлових приміщень.

Отже, мешканці беруть участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку.

Квадратний метр загальної площі є сталою величиною і дає змогу рівномірно розподілити витрати обслуговуючого підприємства. Тобто це плата не за користування житлом, а участь у витратах на його утримання.

Це підтверджує те, що всі власники (наймачі) квартир чи нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках, як співвласники будинку, несуть відповідальність за справний стан і безпечну експлуатацію житлового будинку і зобов’язані брати участь у витратах на його обслуговування.

Нарахування плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій проводиться виконавцями цих послуг за фактичний обсяг їх надання. Інформування споживачів про фактичну вартість послуг здійснюється  в повідомленнях (квитанціях)  на їх оплату, які споживач отримує щомісячно. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць.

Досить часто у мешканців  виникає питання: «Що таке утримання будинків і прибудинкових територій? За що ми платимо?

Утримання будинків і прибудинкових територій – це господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової ) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.

Під прибудинковою територією слід розуміти як територію безпосередньо під житловим будинком (житловими будинками), в т.ч. площа вимощення, проїзди, тротуари, так і соціально  необхідні елементи житлового середовища (озелененні території; майданчики для господарчих цілей; майданчики для стоянок автомобілів; гральні майданчики; майданчики для відпочику тощо). Цей прийом вважається нормативним.

Зазвичай на прибудинковій території з фасадного боку розташовані під’їдні шляхи до будинку, дитячі площадки, а з тильної сторони  - зелені насадження.

Склад  та поділ  прибудинкових територій, що призначені для обслуговування житлових будинків, встановлений рішенням міськвиконкому від 08.07.10 №496. 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


cloudflare