Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 36
візитів сьогодні: 5534
візитів всього: 463608
Прогноз погоди
Інформація про роботу управління

 

 

Інформація про хід підготовки,

виконання основних заходів та відзначення в районі

Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана

 

Відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1990 року № 45/100, постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 1997 року № 1066 „Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку”,  на виконання  рішення виконавчого комітету міської ради від 19.09.12 № 491 „Про відзначення в місті Житомирі Міжнародного дня громадян похилого віку, Дня ветерана” з метою забезпечення всенародного вшанування громадян похилого віку та ветеранів, посилення уваги суспільства до потреб старшого покоління, забезпечення належного соціального захисту ветеранів війни та праці, громадян похилого віку, що перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги рішенням виконавчого комітету районної ради від 20.08.12 № 83 затверджено заходи та проведена відповідна робота.

Протягом поточного періоду 2012 року проведено близько 700 обстежень матеріально-побутових умов проживання громадян похилого віку з метою надання їм матеріальної допомоги, забезпечення спецавтотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортними путівками, призначення різних видів державних соціальних допомог, субсидій тощо.

Щомісячно управлінням праці та соціального захисту населення районної ради проводиться моніторинг стану розрахунків зазначеної категорії населення за спожиті житлово-комунальні послуги, надається допомога в оформленні необхідних документів з питань реструктуризації заборгованості, надання пільг, житлових субсидій, компенсаційних виплат та допомог особам, які мають вади фізичного розвитку або за станом здоров’я обмежені в пересуванні.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань надання пільг, призначення житлових субсидій, пенсійної реформи, забезпечення соціальних гарантій інвалідів, ветеранів війни та праці, громадян похилого віку продовжуються зустрічі та запроваджено практику виїзних прийомів керівництвом районної ради та її виконавчого комітету, депутатів районної ради, представників громадських організацій, які піклуються проблемами соціально вразливих верств населення з актуальних питань соціального захисту зазначеної категорії за місцем їх трудової діяльності та проживання.

Управління сприяє одиноким інвалідам похилого віку, які потрапили в скрутне соціальне становище, у влаштуванні до будинків-інтернатів. За поточний період оформлено документи на 22 особи та направлено до інтернатних установ області  8  громадян.

Продовжується взаємодія з Житомирським міським територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) стосовно тимчасового проживання, надання соціально-побутових послуг, натуральної допомоги продуктами харчування та вживаним одягом, з благодійними фондами, релігійними конфесіями, громадськими організаціями, установами та підприємствами усіх форм власності стосовно надання одиноким малозабезпеченим громадянам похилого віку різних видів допомог.

До початку опалювального сезону завезено паливні дрова 23 малозабезпеченим громадянам, ветеранам війни та праці, які проживають в індивідуальних житлових будинках із пічним опаленням. Отримали пільги на тверде паливо 18 осіб зазначеної категорії на суму 10,5 тис. грн. Надано пільги на житлово-комунальні послуги 953 сім’ям інвалідів війни, 1153 учасникам бойових дій, 2588 учасникам війни та 1688 вдовам загиблих (померлих) ветеранів війни на загальну суму 10853,4 тис. грн. та 1568,2 тис. грн. на послуги зв’язку.

Забезпечено інвалідними кріслами-колясками - 79 осіб, технічними та іншими засобами реабілітації - 358 осіб, проїзними листами-талонами на пільговий проїзд - 189 осіб, санаторно-курортними путівками - 140 громадян.

З метою ранньої діагностики захворювань, своєчасного та ефективного виконання лікувально-профілактичних заходів ветеранів війни продовжується співпраця з керівництвом комунальної установи ЦМЛ № 2, 409 військового базового госпіталю, де складено план медичного обслуговування та затверджено графік медичного огляду зазначеної категорії населення.

Протягом дев’яти місяців поточного року охоплено повним комплексним медичним оглядом 22391 особу похилого віку, в тому числі 2808 ветеранів війни (514 інвалідів війни, 337 учасників бойових дій, 2490 учасників війни та 867 членів сім’ї померлого (загиблого) ветерана війни. Оздоровлено ветеранів війни в лікувальних закладах: в денних стаціонарах - 298 осіб, в стаціонарах на дому - 997, амбулаторно проліковано - 4197, в стаціонарних умовах - 542, в санаторно-курортних закладах - 92. Імплантовано штучні кришталики 104 особам, охоплено безоплатною санацією порожнини рота та протезуванням ротової порожнини 142 осіб, забезпечено слуховими апаратами - 10 інвалідів з вадами слуху.

В районі діють 3 аптечних пункти, де продаж ліків для пільгових категорій населення проводиться за доступними цінами.

Сектором по нагляду за призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій управлінням Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області за поточний період 2012 року перевірено 1376 нових призначень пенсії та  1244 перерахунки пенсій зазначеній категорії населення.

Для надання інформаційно-консультативних та юридичних послуг інвалідам, ветеранам війни та праці, громадянам похилого віку, які звертаються за допомогою у вирішенні питань, зокрема соціального напрямку, при виконавчому комітеті працює правова громадська приймальна, проводиться щоденний прийом у приміщенні адмінбудинку, де відвідувачам надаються консультації, запроваджено та працюють телефони “гарячої лінії” (42-49-87, 42-50-25) з актуальних питань діяльності районної ради та її виконавчого комітету.

 

Заступник начальника управління, начальник відділу                                                                            С.О. Малахова

 

 

 

 Інформація про роботу управління праці та соціального захисту населення  щодо соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями

 

З метою привернення уваги суспільства,органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських та інших організацій до проблем інвалідів, надання інвалідам рівних з усіма громадянами можливостей для участі в політичній, економічній і соціальній сферах життя та в зв'язку з відзначенням в Україні 3 грудня Міжнародного дня інвалідів в управлінні праці та соціального захисту населення Богунської районної ради проведена відповідна робота.
Станом на 01.12.10 на обліку в управлінні перебуває 9300 інвалідів різних категорій, в тому числі 1000 інвалідів війни, 480 дітей-інвалідів, 1018 інвалідів з дитинства, 576 інвалідів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС .
З метою проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з питань соціального захисту інвалідів продовжуються зустрічі та запроваджено практику виїзних прийомів керівництвом районної ради та її виконавчого комітету, депутатів районної ради, представників громадських організацій, які піклуються проблемами соціально вразливих верств населення з актуальних питань соціального захисту зазначеної категорії населення за місцем їх трудової діяльності та проживання.
За одинадцять місяців 2010 року проведено 796 обстежень матеріально-побутових умов проживання інвалідів та малозабезпечених сімей, в складі яких є інваліди для надання різних видів допомог. Державну соціальну допомогу призначено 1498 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам на суму 13829,79 тис. грн .Управління праці та соціального захисту населення районної ради сприяє особам з обмеженими фізичними можливостями у вирішенні питань з надання грошової допомоги через виплатний центр, обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, забезпеченні їх спецавтотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортними путівками, призначенні різних видів державних соціальних допомог, субсидій, нарахуванні (перерахунку) пенсій, влаштуванні до інтернатних установ області тощо.
Протягом поточного періоду 922 сім'ї інвалідів війни отримали пільги для відшкодування витрат на оплату Житлово-комунальних послуг, 1469 сімей інвалідів війни за користування послугами зв'язку.
Забезпечено надання в повному обсязі пільг та компенсацій, передбачених Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які стали інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС. За 11 місяців 2010 року виплачено щорічну допомогу на оздоровлення інвалідів в сумі 66 тис. грн. та компенсацію в розмірі 50% вартості продуктів харчування за медичними нормами на суму 1748,2 тис. грн. Відшкодовано кошти за безоплатне харчування дітей-інвалідів в навчальних закладах на суму 3,4 тис.
Сформовано та внесено до Централізованого банку даних з проблем інвалідності 479 інформаційних блоки, 68 - для забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів спинального профілю, підготовлено 6^ особових справи для забезпечення інвалідів спецавтотранспортом, 726 осіб направлено на протезно-ортопедичне підприємство з питання забезпечення їх протезно-ортопедичними виробами та виробами медичного призначення.
За одинадцять місяців 2010 року 11 інвалідів отримали інвалідні крісла-коляски, 83 забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації, 77 -
санаторно-курортними путівками. За рахунок субвенції з державного бюджет>місцевим бюджетам придбано 4 путівки для оздоровлення інвалідів війни де
лікувально-санаторного центру «Дениші». Поставлено на облік для отримання
санаторно-курортного лікування 207 інвалідів, підготовлено документи тг
надано списки на виплату компенсації в 2010 році за невикористане
(самостійне) санаторно-курортне лікування 159 інвалідам, компенсацію т
бензин, ремонт, технічне та транспортне обслуговування автомобіля - 4е
особам. 1 грудня 2010 року 4 інваліди війни І групи , які брали безпосередню
участь у бойових діях в роки Великої Вітчизняної війни,отримали автомобілі
„Славута". *
Продовжується робота щодо виявлення інвалідів та. одиноких громадян похилого віку, які-перебувають у складних життєвих обставинах і потребують влаштування до будинків-інтернатів. Підготовлено документів та влаштоване до інтернатних установ 5 осіб зазначеної категорії населення.
З метою ранньої діагностики захворювань, своєчасного та ефективногс виконання лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходІЕ продовжується співпраця з керівництвом комунальної установи ЦМЛ № 2, 409 військового базового госпіталю, де складено план медичного обслуговування те затверджено графік медичного огляду ветеранів війни.
Продовжується співпраця з Житомирським міським центром зайнятосте щодо працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями Протягом поточного року за обраною спеціальністю працевлаштовано 59 інвалідів. За результатами професійного відбору 13 дітей-інвалідів направлене до Житомирського вищого професійного училища-інтернату.
Для надання послуг інвалідам, які звертаються за допомогою у вирішенні питань, зокрема соціального напрямку, при виконавчому комітеті працює правова громадська приймальня, де проводиться інформаційно-роз'яснювальнг робота, надання інформаційних та юридичних послуг з професійного навчання, працевлаштування, вакантних робочих місць, комплексу послуг з професійної, медичної та соціальної реабілітації, забезпечення соціальних гаранти зазначеній категорії населення, запроваджено та працюють телефони "гарячо; лінії" (42-50-25, 42-50-07, 42-50-27)'з актуальних питань соціального захист) осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших соціально вразливий верств населення району.


Заступник начальника управління - начальник відділу Н.С.Живанюк

 



Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове