Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 766
візитів сьогодні: 5521
візитів всього: 464658
Прогноз погоди
Аналіз стану техногенної та природної небезпеки в місті Житомирі
Місто Житомир площею 60,8 кв. км розташоване в басейні річок Тетерів і Кам’янка, є адміністративним центром Житомирської області і важливим транспортним вузлом.
 
На території міста розташовані 59 потенційно небезпечних об’єктів, в тому числі 6 – хімічно небезпечних, які використовують у виробничій діяльності до 36,7 т аміаку та до 30 т хлору. В зонах можливого хімічного зараження внаслідок аварій на цих підприємствах постійно проживає близько 12,4 тис. чол.
 
Небезпеку для виробничого персоналу та населення, що проживає поблизу, становлять пожежі, які можуть виникнути на пожеже-вибухонебезпечних підприємствах міста, де знаходиться на зберіганні і використовується близько 30,0 тис. тонн горючих та легкозаймистих речовин.
 
Зношеність обладнання більшості потенційно небезпечних підприємств становить більше 50%, що значно підвищує ризик виникнення аварій.
 
Продовжує зберігатись небезпека від водопідйомної греблі на р. Тетерів, яка визнана аварійною і ремонт якої не завершено.
 
Внаслідок руйнування греблі можливе затоплення промислових будівель та до 180 житлових будинків приватного сектору в басейнах річок Тетерів та Кам’янка на площі до 1,5 км2 з населенням близько 1,12 тис. чол.
 
В межах міста в районах забудови налічується 5 зсувонебезпечних ділянок (райони вул. О. Клосовського, Малікова, Замкова Гора, вул. Шевченка, Свободи, пров. Чуднівський, Береговий загальною протяжністю 9,5 км, де проживає близько 8500 чол.
 
До 30 ділянок та окремих районів міста постійно підтоплюються під час весняного сніготанення та зливових дощів в будь-яку пору року.
 
Наявність ветхих та аварійних будівель в місті може призвести до їх раптового руйнування.
 
Газифікація переважної більшості багатоповерхових будинків у місті не виключає можливості виникнення подій, пов’язаних з порушеннями правил експлуатації газових приладів та обладнання, які можуть спричинити тяжкі наслідки. 
 
Значні порушення нормальної життєдіяльності населення міста можуть спричинити аварії в системах тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення.
Крім того, на території міста можливе виникнення і інших надзвичайних ситуацій, спричинених несприятливими метеорологічними умовами:
- шквальними вітрами, швидкістю до 25-35 м/с протягом від декількох годин до доби, які призведуть до пошкодження мереж зв’язку, електромереж, окремих будівель;
- сильними морозами з температурою повітря нижче  -35°С;
- сильним налипанням мокрого замерзлого снігу на проводи ліній електропередач (до 35 мм).
 
В місті існує імовірність появи осередків кишково-шлункових захворювань, захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, залишається складною епідемічна ситуація по вірусному гепатиту.
 
Виходячи з аналізу техногенного та природного становища на території міста, прогнозованими надзвичайними ситуаціями можуть бути:
  • аварії на хімічно небезпечних підприємствах з викидом (загрозою викиду) в оточуюче середовище небезпечних хімічних речовин;
  • пожежі, вибухи на вибухопожежонебезпечних підприємствах, будівлях та спорудах житлового та нежитлового призначення;
  • прорив греблі на р. Тетерів з утворенням хвилі прориву та затопленням прибережних територій міста;
  • підтоплення окремих об’єктів та територій міста внаслідок сніготанення та зливових дощів;
  • зсуви ґрунту на зсувонебезпечних дільницях, які загрожуватимуть житловим будинкам та іншим об’єктам;
  • руйнування будівель та споруд внаслідок їх старіння або під впливом інших несприятливих факторів;
  • аварії на системах життєзабезпечення (енерго-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення) міста;
  • надзвичайні ситуації, спричинені небезпечними метеорологічними явищами (сильний вітер, включаючи шквали та смерчі, хуртовина, налипання мокрого снігу, сильна ожеледь та ін.);
  • групові (масові) спалахи інфекційних захворювань людей, включаючи епідемії.


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове