ІНФОРМАЦІЯ про стан законності в місті, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури міста Житомира за 9 місяців 2015 року
ІНФОРМАЦІЯ

Прокуратурою міста упродовж поточного періоду 2015 року вживалися заходи, спрямовані на зміцнення законності у місті, належне виконання покладених Конституцією та Законами України завдань і функцій.

Реалізуючи координаційні повноваження, прокуратурою міста проведено координаційну і міжвідомчу наради керівників правоохоронних органів.
Зокрема, у серпні 2015 року проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста, рішенням якої визначено узгодженні заходи з метою запобігання і протидії злочинності та корупції.

На міжвідомчій нараді розглянуто стан профілактики правопорушень серед неповнолітніх, захисту їх прав та інтересів, де розроблено низку спільних заходів щодо стабілізації криміногенної ситуації у підлітковому середовищі.

Вжиті організаційні заходи сприяли стабілізації криміногенної ситуації в області. Вдалося зменшити на 8,8% кількість особливо тяжких злочинів, на 48,7% кількість злочинів невеликою тяжкості. Зокрема  на 39,6% зменшилась кількість вчинених привласнень, розтрат майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, на 6,2 % зменшилась кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, на 51,9 % зменшилась кількість злочинів проти громадського порядку та моральності, на 48% зменшилась кількість злочинів проти авторитету органів державної владу, місцевого самоврядування та об’єднань громадян, на 11% зменшилась кількість злочинів проти правосуддя.

Завдяки спільним зусиллям з органами місцевого самоврядування вдалося зменшити на 36,4% кількість злочинів вчинених у стані алкогольного сп’яніння.

Разом із тим, залишаються не вирішеними низка проблемних питань.

Майже половину від зареєстрованих кримінальних проваджень становлять тяжкі та особливі злочини (41,3%). Незважаючи на зменшення (з 5,4 до 4,5%) частки кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я, особливого занепокоєння викликає зростання кількості умисних вбивств (з 7 до 9), а також умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило смерть потерпілого (з 0 до 2).

Продовжує зростати рівень правопорушень проти власності. Вчинено 1887 злочинів цієї категорії, що на 12,7 % більше ніж торік. Зокрема, на 16,5% зросла кількість вчинених крадіжок, у тому числі на 10,2% із квартир, на 9% кількість грабежів, вдвічі кількість розбоїв, на 12,7% кількість шахрайств.

Наразі, значний вплив на розвиток злочинності проти власності здійснює віктимна поведінка потерпілих, відсутність камер відеоспостереження, неналежне інформування працівниками банківських установ своїх клієнтів з приводу економічної безпеки використання банківських карток тощо.

З метою зменшення вказаних криміногенних факторів, прокуратурою міста пропонується розширення мережі рекламних засобів (щитів) для застереження громадян міста щодо можливого вчинення типових злочинів, розташування додаткових камер відеоспостереження в рамках програми «Безпечне місто» у парку культури та відпочину ім. Ю. Гагаріна, на вулицях Великій Бердичівській, Щорса, Київській, Черняховського, Перемоги та проспекті Миру тощо.
Прокурорами забезпечено процесуальне керівництво у 5,5 тисяч кримінальних проваджень, розпочатих поточного року правоохоронними органами міста, що становить 19,7% з числа розпочатих по області (27,9 тис.), або кожне п’яте провадження в області.
За результатами досудового розслідування закінчено 2730, або 49,6% (по області 41%), з яких з обвинувальним актом направлено до суду 512, або 9,3% (по області 20,5%).

Значно вищий за минулорічний є показник розкриття кримінальних правопорушень. Зокрема, протягом поточного року особам вручено повідомлення про підозру у вчиненні 1232 злочинів, що є на 69,2% більше ніж минулого року.

Особливу увагу прокуратурою міста зосереджено на виявлення корупційних злочинів та правопорушень, пов’язаних із корупцією.

Як наслідок, завдяки належному процесуальному керівництву прокурорів слідчими міськвідділу міліції до суду скеровано 2 обвинувальні акти про корупційні правопорушення.

За вказаний період прокуратурою міста складено та направлено до суду 11 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень у сфері протидії корупції.

У той же час, активізації на цьому напрямку потребує діяльність працівників Житомирського MB УМВС України в Житомирській області, як спеціально уповноваженого суб’єкту у сфері протидії корупції, якими не виявлено жодного факту вчинення корупційного діяння.

Більшість протоколів, складених прокуратурою міста, за порушення вимог фінансового контролю.

З повагою
прокурор міста                                                                                          Ю.Сич