Україна, 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 4/2,
тел.: (0412)48-12-12, тел./факс: (0412)-48-11-85,
e-mail: mvk@zt-rada.gov.ua
Головне меню
Пошук по сайту
 
Статистика
зараз на сайті: 1
переглядів: 99
візитів сьогодні: 5537
візитів всього: 464016
Прогноз погоди
Щодо надання роз’яснень стосовно заповнення ЗВІТНОСТІ
Щодо надання роз’яснень стосовно заповнення ЗВІТНОСТІ

У Міністерстві юстиції України 29 квітня 2015 року зареєстровано Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджений наказом № 435 від 14. 04.2015 Міністерством фінансів України (Порядок 435).

Порядок 435 встановлює порядок, строки подання звіту до фіскальних органів та його форму (пункт 3 розділу І Порядку 435) та відповідно до пункту 8 розділу II Порядку 435 звіт, складений з порушенням вимог цього Порядку, не вважається звітом і вважається таким, що не подався.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-УІІІ внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464 (ідалі— Закон №2464), для всіх страхувальників визначено, що з 01.01.2015 року, у разі якщо база нарахування єдиного внеску (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід),-та ставки-єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

Крім того, частиною першою статті 7 Закону № 2464 для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму заробітної плати окремо по кожній застрахованій особі.

Порядком 435 додано нові коди категорії застрахованих осіб 47, 48, 49 та тип нарахувань 13.

Коди категорій застрахованих осіб 47 та 48 зазначаються для осіб, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації.
Код категорії застрахованої особи 47 — для особи, якій нараховують суму середньої заробітної плати та при цьому платники нараховують та утримують єдиний внесок на зазначену суму;
Код категорії застрахованої особи 48 - для особи, якій нараховуються виплати, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Код категорії застрахованої особи 49 - для найманих працівників, яким на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції, надано відпустку без збереження заробітної плати відповідно до пункту 18 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки".

Тип нарахування 13 уведено для відображення суми різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за місяць (із заробітної плати / доходу), застосовується лише у випадках, якщо сума заробітної плати менша ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом за місяць, за який нараховується заробітна плата в поточному звітному місяці, в тому числі за попередні.
У випадку перерахунку (зменшення, збільшення) єдиного внеску на суми різниці та нарахування, у випадку помилково не нарахованого єдиного внеску за попередні періоди, тип нарахування 13 не застосовується, натомість застосовуються типи нарахувань 2 та/або 3.

Також таблицю 6 доповнено новими реквізитами:
реквізит 19 - сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованою заробітною платою за звітний місяць (із заробітної плати / доходу;
реквізит 20 - сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати / доходу).
Реквізит 21 - сума нарахованого єдиного внеску за звітний місяць (на заробітну плату / доходу)
Реквізит 24 - ознака неповного робочого часу (1-так, 0-ні). Ознака "неповного робочого часу" відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю встановлюється угодою сторін як при прийнятті на роботу, так і в період роботи. Ознака "неповний робочий час" проставляється у разі, якщо особа працює:
неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);
неповний робочий тиждень (при якому зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);
поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).
Для відносин згідно цивільно-правового договору реквізит 24 не заповнюється.

Порядок, затверджений наказом № 435 від 14. 04.2015 набув чинності з 30.04.2015 року.

Начальник відділу ведення електронних реєстрів та
підтримки інформаційно- аналітичних систем                                            І.І. Баранова


Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали належать Житомирській міській раді та її виконавчому комітету і охороняються законом України. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове